Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w konferencji Isao Yoshino dotyczącej Roli Menadżerów w Toyota, która odbyła się 23 marca w Barcelonie, nie martw się. Dziś dzielimy się wszystkim, czego nauczyliśmy się podczas tego spotkania, abyś mógł zacząć urzeczywistniać kulturę agile i wysoką wydajność w swojej firmie.


Poniżej przedstawimy Ci 10 kluczowych zasad menedżerów Toyoty.


Złe wieści przychodzą najszybciej. Ukrywanie problemów nie pozwala nam ich rozwiązać.


Transparentność jest niezbędna aby mieć świadomość jakie są realia firmy. Ukrywanie faktów sprawia że nie są one widoczne dla reszty zespołu i tworzy fałszywe poczucie kontroli.


Dowiedz się więcej o rozwiązywaniu problemów metodą Toyota Way →


Nie chodzi o błąd ludzki, chodzi o błąd w procesie


Przestań szukać winnego. Wskazanie go nie rozwiązuje problemu. Zamiast tego, pracuj z zespołem, aby znaleźć systemową przyczynę problemu. Wspólne ustalenie: co? Jak? Kiedy? i dlaczego? nie powiodło się w danym procesie, jest niezbędne, aby wyeliminować ten błąd w przyszłości.


Naszym celem powinno być rozwijanie zbiorowej inteligencji dotyczącej tego, jak i kiedy działać, zamiast pracować z niepewnością związaną z podjęciem złej decyzji.


Arogancja menedżerów jest jednym z głównych problemów z jakimi borykają się profesjonaliści w firmie


Pozycja lidera oznacza branie odpowiedzialności i kierowanie zespołem w celu osiągnięcia celów. Jednak wielu przywódców myli odpowiedzialność z władzą, a swoją rolę kierowania z żądaniem bez dawania przykładu.


Dobry menedżer musi być pokorny i rozumieć, że dla osiągnięcia celów firmy liczy się praca każdego członka zespołu.


Prawidłowy proces w naturalny sposób prowadzi do prawidłowych wyników


Nie ma łatwości dostosowania się ani zwinności bez stabilnego, solidnego i znanego zespołowi procesu, który jest stale ulepszany w nieustannym dążeniu do wysokiej wydajności.


Nikt nie jest w stanie ulepszyć procesu, który nie został wcześniej zdefiniowany, przeanalizowany i ustabilizowany. A3 jest doskonałym narzędziem do rozwijania inteligencji zbiorowej i pracy zespołowej.


Dowiedz się, jak wdrożyć A3 jako system do analizy, komunikacji i monitorowania usprawnień w Twojej organizacji →


Aby rozwiązać każdy problem: wykonaj, zmierz, analizuj i ucz się


Posiadanie zdolności analitycznych do wykrywania, że ​​coś nie działa tak jak powinno, jest niezbędne, ale to jedynie pierwszy krok.


Nie skupiaj się jedynie na analizie i zrozumieniu tego, co jest nieprawidłowe. Idź o krok dalej i realizuj pomysły, które pozwolą Ci na iterację w kierunku rozwiązania. Wprowadź cykl wykonania, pomiaru, analizy i uczenia się dla każdego problemu. Jeśli tego nie zrobisz, twoja organizacja nigdy nie podąży w kierunku bycia organizacją agile i o wysokiej wydajności.Rolą HR jest ułatwianie ciągłej transformacji organizacji, tak aby pracownicy rozwijali się zdobywając jednocześnie uśmiechy klientów


Dana organizacja jest tak dobra, jak ludzie, którzy ją tworzą. Zainwestuj w rozwój swojego zespołu, aby oferować klientom lepsze produkty i usługi oraz zatrzymać talent w firmie. Twoi pracownicy chcą wiedzieć, że mogą rozwijać się w Twojej organizacji oraz osiągać swoje osobiste i zawodowe cele.


Bycie przykładem do naśladowania to najlepsze oracja lidera


Nie możesz wymagać od swojego zespołu tego, czego Ty nigdy nie robisz jako lider. Lider musi pokazać na własnym przykładzie na czym polega rozwój własny oraz innych. Jedynym sposobem na zdobycie szacunku swojego zespołu jest dawanie przykładu i bycie żywym odzwierciedleniem, że robisz to, co mówisz.


Dowiedz się, co kryje się za wysoko wydajnym zarządzaniem →


Aby osiągnąć dobre wyniki, zespół musi wierzyć w to, co robi. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy czujesz, że kultura firmy jest zgodna z jej wartościami.


Nie ma nic bardziej szkodliwego dla organizacji, która aspiruje do bycia agile i o wysokiej wydajności niż niespójność między tym co się robi, tym co się myśli i tym co się czuje. Budując zespół, upewnij się, że Ty i pozostali członkowie zespołu macie serce i umysł w doskonałej synchronizacji z wartościami organizacji.


Lideruj w kierunku gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Twoich klientów: Gemba


Dane i fakty są niezbędne dla zapewnienia kultury agile i wysokiej wydajności. Skorzystaj z zalet Gemba (pojęcie to oznacza miejsce, w którym odbywają się czynności przynoszące firmie wartość dodaną), aby wspólnie ze swoimi zespołami zrozumieć obecny stan firmy i ją ulepszyć. Wykorzystaj dostępne narzędziach agile, aby wprowadzać innowacje w oparciu o zbiorowe rozumienie problemów, ich przyczyn i działań.


Dowiedz się więcej o Gemba, czym jest i dlaczego jest ważna


Lider ma dwa zadania: 1) osiągać wyznaczone cele i 2) rozwijać swój zespół, aby mógł on te cele osiągnąć


W tym celu innowacja, która tworzy wspaniałe rozwiązania i produkty dla Twoich klientów, musi być innowacją, która sprawia, że ​​ludzie w Twoich zespołach rozwijają się, doskonalą i jednocześnie znajdują lepsze sposoby na wykonywanie swoich zadań każdego dnia.


Teraz twoja kolej, aby rozpocząć pracę od podstaw, która stworzy podwaliny dla kultury agile i wysokiej wydajności w Twojej firmie.


Zobaczysz, jak szybko zaczniesz dostrzegać wyniki.


CONTACT OUR EXPERTS

Have a video call when it suits you best.

CONTACT

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Subscribe: